Turniej Orlików Ligi Bałtyckiej w Jamnie

30 kwietnia 2017 r. w Jamnie – na miejscowym orliku – rywalizowali orlicy grupy koszalińskiej ziemskiej – podgrupy „B”. Gospodarzem imprezy były SP Biesiekierz i KS Wybrzeże Biesiekierz. W piątym turnieju w tej grupie – w podgrupie „B”, wzięły udział następujące zespoły: Akademia Piłkarska Mielno II (trener – Mariusz Gosławski), Akademia Sportu Zryw I Kretomino (Piotr Stefanów), UKS Olimpia II Bobolice (Henryk Kowalski), Akademia Sportu Zryw II Kretomino/Rosnowo (Ryszard Jelonek), UKS Olimpia II Bobolice – (Henryk Kowalski), SP Biesiekierz/KS Wybrzeże Biesiekierz (Małgorzata Rzeszutek) i Akademia Sportu Zryw III Kretomino (Piotr Stefanów).

Turniejowe mecze trwały dwa razy po sześć minut. Spotkania rozgrywane systemem „każdy z każdym”.

Pierwsze miejsce – z kompletem zwycięstw - zajęła Akademia Sportu Zryw II Kretomino/Rosnowo. Nasz I zespół spisał się bardzo dobrze i uplasował się na II miejscu ulegając w pojedynku o I miejsce po bardzo zaciętym spotkaniu 1-2 ze zwycięzcami z Rosnowa. Dodać należy, że to jedyne stracone gole przez naszych chłopców w turnieju oraz godnym podkreślenia jest fakt, że nasz zespół był najskuteczniejszy z całej stawki (17 strzelonych goli!!)

Tabela podgrupy „B” - grupy koszalińskiej ziemskiej - jamneńskiego turnieju:

Nazwa zespołu

Ilość gier

Punkty

1.

Akademia Sportu Zryw II Kretomino/Rosnowo.

15-1

2.

Akademia Sportu Zryw I Kretomino

17-2

3.

UKS Olimpia II Bobolice

2-9

4.

Akademia Piłkarska II Mielno

4-5

5.

SP Biesiekierz/KS Wybrzeże Biesiekierz

2-8

6.

Akademia Sportu Zryw III Kretomino

0-15

Kolejny turniej w grupie koszalińskiej ziemskiej, który zakończy zmagania w podgrupie „B”, odbędzie się 28 maja 2017 r. w Sianowie – na miejscowym Stadionie Miejskim – od godz. 11.oo. Gospodarzem imprezy będzie Sianowska Akademia Sportu.

Natomiast już w najbliższą środę o godz.17 no boisku w Boninie nasz zespół Orlików (urodzeni w 2006r. i młodsi) rozegra 2-godzinny towarzyski miniturniej-sparing z zespołami klubu Dąbek Tychowo.